- CFR200J220R
CFR200J220R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - 220 ohm (+/-) 5% - 2W - 500V - Through Hole - -55°C to +155°C - Ammo Box
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = General Purpose Resistor
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = 220 ?
- Power Rating = 2.00 W