- CFR200J150K
CFR200J150K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - 150 Kohm (+/-) 5% - 2W - 500V - Through Hole - -55°C to +155°C - Ammo Box
Description
Search Keywords: CFR200J150K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CFR200J150K
Alias/AKA:1623929-7
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100065
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Termination Style:Axial
Power Rating:2 W
Resistance Value:150 KOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:-700 to 0 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C
Packaging:Ammo
Dimension:16 x 5.5 mm