Search Keywords: RP73PF2A1K3BTDF
  • Part No:
    RP73PF2A1K3BTDF
  • Resistance Value:
    1.3 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C