Search Keywords: RP73PF1E121KBTD
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Holsworthy Brand
  • Part No:
    RP73PF1E121KBTD
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance:
    121K Ω
  • Number of Resistors:
    1
  • Dimensions:
    1 x .5 x .3 mm
  • Element Type:
    Thin Film
  • Tolerance:
    .1 %
  • Termination Type:
    Solder
  • Resistor Type:
    Precision Resistor
  • Number of Terminations:
    2
  • Power Rating:
    .1 W
  • Size Code:
    402
  • Operating Temperature Range:
    -55 – 155 °C
  • Voltage Rating:
    25 V
  • Mount Style:
    Surface Mount
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Product Type:
    Fixed Resistor
  • Resistance Range:
    1kΩ – 1MΩ Ω