Search Keywords: RP73F1J10KBTDF
  • Part No:
    RP73F1J10KBTDF
  • Alias/AKA:
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C