Search Keywords: RP73D2B51K1BTDF
  • Part No:
    RP73D2B51K1BTDF
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    51.1 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    0.111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C