Search Keywords: RP73D2B20KBTG
  • Part No:
    RP73D2B20KBTG
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C