Search Keywords: RP73D2A49R9BTG
  • Part No:
    RP73D2A49R9BTG
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    49.9 Ohm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 10
Ships today, if you order in Buy all 10 in-stock or the regular minimum order quantity of 250