Search Keywords: RP73D2A200RBTG
  • Part No:
    RP73D2A200RBTG
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C