Search Keywords: RN73C1E200RBTG
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Holsworthy Brand
  • Part No:
    RN73C1E200RBTG
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±10 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C