- CPF-A-0805B25KE1
CPF-A-0805B25KE1
TE Connectivity / Holsworthy Brand
Res Thin Film 0805 25K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Description
Search Keywords: CPFA0805B25KE1
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Holsworthy Brand
Part No:CPF-A-0805B25KE1
Alias/AKA:5-2176217-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Resistance Value:25 KOhm
Power Rating:0.1 (1/10) W
Tolerance:0.1 %
Case Size:0805
Temperature Coefficient:±25 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C