- CPF-A-0603B51KE
CPF-A-0603B51KE
TE Connectivity / Holsworthy Brand
Res Thin Film 0603 51K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CPFA0603B51KE
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Holsworthy Brand
Part No:CPF-A-0603B51KE
Alias/AKA:5-2176237-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Resistance Value:51 KOhm
Power Rating:0.063 (1/16) W
Tolerance:0.1 %
Case Size:0603
Temperature Coefficient:±25 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C