YDTS24H25-43SC0000
TE Connectivity / Deutsch
DTS24***-****
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
DTS24***-****
Search Keywords: YDTS24H2543SC0000
  • Part No:
    YDTS24H25-43SC0000
  • Alias/AKA:
    DTS24H25-43SC
  • Contact Current Rating (Max):
    13 A, 7.5 A
  • Wire Size:
    16 – 24 AWG
  • Number of Signal Positions:
    43
  • Circular Connector Shell Size:
    25
  • Number of Positions:
    43
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F