YDTS24H25-43CE0000
TE Connectivity / Deutsch
DTS24***-****
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
DTS24***-****
Search Keywords: YDTS24H2543CE0000
  • Part No:
    YDTS24H25-43CE0000
  • Alias/AKA:
    DTS24H25-43CE
  • Circular Connector Contact Type:
    PC Tail Pin
  • Mating Alignment Type:
    Keyed
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F
  • Contact Current Rating (Max):
    13 A, 7.5 A
  • Sealable:
    Yes
  • Alignment Keyed:
  • Wire Size:
    16 – 24 AWG