YDTS23H25-24CB0000
TE Connectivity / Deutsch
DTS23***-****
Description +
DTS23***-****
Search Keywords: YDTS23H2524CB0000
  • Part No:
    YDTS23H25-24CB0000
  • Alias/AKA:
    DTS23H25-24CB
    Glass
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F
  • Circuit Application:
    Power & Signal
  • Number of Signal Positions:
    12
  • Contact Current Rating (Max):
    13 A, 23 A
  • Wire Size:
    12 – 20 AWG