YDTS20F25-61SBV001
RoHS Compliant
Bag Packaging
RECP ASSY
Search Keywords: YDTS20F2561SBV001
  • Part No:
    YDTS20F25-61SBV001
  • Alias/AKA:
    DTS20F25-61SB[V001]
  • HTS:
  • COO:
    MX
    1
  • Sealable:
    Yes
  • Wire Size:
    16 – 20 AWG, .61 – 1.21 mm²
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 200 °C, -85 – 392 °F
  • Number of Signal Positions:
    61
  • Contact Current Rating (Max):
    13 A