Search Keywords: 130BCF10
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Corcom Brand
  • Part No:
    130BCF10
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Maximum Voltage Rating:
    480 VAC
  • Maximum Current Rating:
    130 A
  • Operating Frequency:
    0 to 60 Hz
  • Operating Temperature:
    -10 to 55 °C
  • Dimension:
    90 x 270 x 150 mm