- RUEF300-AP
RUEF300-AP
TE Connectivity / Circuit Protection
PTC Resettable Fuse 3A(hold) 6A(trip) 30V 100A 2W 10.8s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3 X 16.5mm Ammo
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: RUEF300AP
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Circuit Protection
Part No:RUEF300-AP
Alias/AKA:RF2775-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210090
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Hold Current:3 A
Trip Current:6 A
Maximum Current Rating:100 A
Maximum Voltage Rating:30 V
Maximum Trip Time:10.8@15A s
Minimum Initial Resistance:0.02 Ohm
Maximum Initial Resistance:0.05 Ohm