- MINISMDC260F/13.2-2
MINISMDC260F/13.2-2
TE Connectivity / Circuit Protection
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 13.2VDC 100A 1.2W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Description
Search Keywords: MINISMDC260F1322
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Circuit Protection
Part No:MINISMDC260F/13.2-2
Alias/AKA:RF1185-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533290000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Hold Current:2.6 A
Trip Current:5 A
Maximum Current Rating:100 A
Maximum Voltage Rating:13.2 VDC
Maximum Trip Time:5@8A s
Minimum Initial Resistance:0.015 Ohm