JMSW-12XM
TE Connectivity / CII Brand
Electromechanical Relay 12VDC 850Ohm 1A DPDT (9.4x10.29x9.53)mm THT Military Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Search Keywords: JMSW12XM
Supplier:TE Connectivity / CII Brand
Part No:JMSW-12XM
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Maximum Current Rating:1 A
Coil Current:14.12 mA
Coil Resistance:850 Ohm
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-65 to 125 °C