Search Keywords: THS502R0J
  • Part No:
    THS502R0J
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    50 W
  • Resistance Value:
    2 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Military Standard:
    N/R
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 50
Ships today, if you order in Buy all 50 in-stock or the regular minimum order quantity of 100