- TE500B120RJ
TE500B120RJ
TE Connectivity / CGS Brand
Wirewound Resistor - 120 Ohms - ±5% Tolerance - 500W - ±440ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs - Radial, Tubular Pack ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Wirewound Resistor - 120 Ohms - ±5% Tolerance - 500W - ±440ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs - Radial, Tubular Package - Mounting Brackets.