Search Keywords: TE300B600RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    TE300B600RJ
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Bolt-On/Bracket Mount
  • Termination Style:
    Radial Lug
  • Power Rating:
    300 W
  • Resistance Value:
    600 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±440 ppm/°C
  • Dimension:
    326 x 40 x 81 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 225 °C