- TE1000B3R3J
TE1000B3R3J
TE Connectivity / CGS Brand
Wirewound Resistor - 3.3 Ohms - ±5% Tolerance - 1000W - ±440ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs - Radial, Tubular Pac ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Wirewound Resistor - 3.3 Ohms - ±5% Tolerance - 1000W - ±440ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs - Radial, Tubular Package -Mounting Brackets.