Search Keywords: SQPR5470RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    SQPR5470RJ
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    320
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Dimension:
    22 x 10 x 9 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 250 °C