- SQMW5R47J
SQMW5R47J
TE Connectivity / CGS Brand
Res Wirewound 0.47 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic RDL Box/Loose
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = Power Resistor
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = .47 ?
- Power Rating = 5.00 W
Search Keywords: SQMW5R47J
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / CGS Brand
Part No:SQMW5R47J
Alias/AKA:2-1623788-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210080
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Termination Style:Radial
Power Rating:5 W
Resistance Value:470 mOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±300 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 250 °C
Packaging:Box,Loose
Dimension:13 x 9 x 25 mm
Terminal Pitch:5 mm