- SQMW5R22J
SQMW5R22J
TE Connectivity / CGS Brand
Res Wirewound 0.22 Ohm 5% 5W ±300ppm/°C Ceramic RDL
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- SQ Series
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = .22 ?
- Power Rating = 5.00 W
- Tolerance = 5 %
Search Keywords: SQMW5R22J
Supplier:TE Connectivity / CGS Brand
Part No:SQMW5R22J
Alias/AKA:2-1623788-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210080
Supplier Standard Pack:
500 -
Termination Style:Radial
Power Rating:5 W
Resistance Value:220 mOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±300 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 250 °C
Packaging:N/A
Dimension:13 x 9 x 25 mm
Terminal Pitch:5 mm