Search Keywords: SQMR54K7J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    SQMR54K7J
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 250 °C
  • Packaging:
    Box,Loose
  • Dimension:
    13 x 9 x 25 mm
  • Terminal Pitch:
    5 mm