Search Keywords: SBC1510RJP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    SBC1510RJP
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    17 W
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±400 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 350 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    75 x 9 x 9 mm