- RSS3W18KJTB
RSS3W18KJTB
TE Connectivity / CGS Brand
Res Metal Oxide 18K Ohm 5% 3W ±300ppm/°C Conformal AXL Ammo Pack
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = Power Resistor
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 18K ?
- Power Rating = 3.00 W