- RLP73K3AR47FTDF
RLP73K3AR47FTDF
TE Connectivity / CGS Brand
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RLP73K3AR47FTDF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / CGS Brand
Part No:RLP73K3AR47FTDF
Alias/AKA:4-2176057-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210090
COO:US
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Resistance Value:470 mOhm
Power Rating:2 W
Tolerance:1 %
Case Size:2512
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C