- RLP73K3AR33JTE
RLP73K3AR33JTE
TE Connectivity / CGS Brand
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 5% 2W A±200ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RLP73K3AR33JTE
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / CGS Brand
Part No:RLP73K3AR33JTE
Alias/AKA:3-2176058-7
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210080
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
2000 -
Resistance Value:330 mOhm
Power Rating:2 W
Tolerance:511364%
Case Size:251211341
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C