Search Keywords: RLP73K3A1R0FTDF
  • Part No:
    RLP73K3A1R0FTDF
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C