- RLP73K2BR68JTD
RLP73K2BR68JTD
TE Connectivity / CGS Brand
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RLP73K2BR68JTD
Supplier:TE Connectivity / CGS Brand
Part No:RLP73K2BR68JTD
Alias/AKA:4-2176056-5
Reel Pack:
5000 -
Resistance Value:680 mOhm
Power Rating:0.5 (1/2) W
Tolerance:5 %
Case Size:1206
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C