Search Keywords: HSC100470RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    HSC100470RJ
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    100 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±30 ppm/°C