- HSA5047KJ
HSA5047KJ
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 47 kOhms ±5% - 50W - Chassis Mount - Solder Lugs
Description
Product Highlights:
- HS Series
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 47K ?
- Power Rating = 50.00 W
- Tolerance = 5 %