- HSA25R33J
HSA25R33J
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 330 mOhms ±5% - 25W - Chassis Mount - Solder Lugs
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = Power Resistor
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = .33 ?
- Power Rating = 25.00 W