Search Keywords: HSA258R2J
  • Part No:
    HSA258R2J
  • Power Rating:
    25 W
  • Resistance Value:
    8.2 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Military Standard:
    N/R
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 39
Can Ship immediately Buy all 39 in-stock or the regular minimum order quantity of 100