Search Keywords: HSA2568RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    HSA2568RJ
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    25 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    68 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Military Standard:
    N/R
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 28
Can Ship immediately Buy all 28 in-stock or the regular minimum order quantity of 100