Search Keywords: HSA2533KJ
  • Part No:
    HSA2533KJ
  • Technology:
    Wirewound11336
  • Case Style:
    Aluminum Housed11317
  • Mounting:
    Chassis Mount11323
  • Power Rating:
    25 W
  • Termination Style:
    Axial11339
  • Resistance Value:
    33 KOhm
  • Tolerance:
    511340%
  • Temperature Coefficient:
    ±30 ppm/°C