- HSA252K5J
HSA252K5J
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 2.5 kOhms ±5% - 25W - Chassis Mount - Solder Lugs
Description
Product Highlights:
- HS Series
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 2.5K ?
- Power Rating = 25.00 W
- Tolerance = 5 %