- HSA251R2J
HSA251R2J
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 1.2 Ohms ±5% - 25W - Chassis Mount - Solder Lugs
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = Power Resistor
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = 1.2 ?
- Power Rating = 25.00 W