Search Keywords: HSA1056RJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    HSA1056RJ
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Chassis Mount
  • Power Rating:
    16 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    56 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C