- HSA1027RJ
HSA1027RJ
TE Connectivity / CGS Brand
Power Resistor - 27 Ohms ±5% - 16W - Chassis Mount - Solder Lugs
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = Power Resistor
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = 27 ?
- Power Rating = 16.00 W