Search Keywords: ER742K2JT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    ER742K2JT
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    0 to 60 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    Ammo Pack
  • Dimension:
    13.5 x 6 mm