Search Keywords: C146K8JL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / CGS Brand
  • Part No:
    C146K8JL
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    14 W
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±90 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    Loose Pack
  • Dimension:
    53.3 x 8.5 mm