- JC6-P108-25
JC6-P108-25
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 25 POS 9.52mm Solder ST Thru-Hole 20A Package
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: JC6P10825
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Buchanan Brand
Part No:JC6-P108-25
Alias/AKA:5-796985-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
30 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Through Hole
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:9.52 mm
Number of Circuits:25
Maximum Voltage Rating:300 V
Maximum Current Rating:20 A