- 4PCR-10-008
4PCR-10-008
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 10 POS 8.26mm Solder RA Thru-Hole 20A/Contact Package
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 4PCR10008
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Buchanan Brand
Part No:4PCR-10-008
Alias/AKA:1546940-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
120 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Through Hole
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:8.26 mm