- 3PCR-10-006
3PCR-10-006
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 10 POS 6.35mm Solder RA Thru-Hole 10A/Contact Package
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 3PCR10006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Buchanan Brand
Part No:3PCR-10-006
Alias/AKA:1-1546119-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
125 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Through Hole
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:6.35 mm
Number of Circuits:10
Maximum Voltage Rating:300 VAC