- TAD14741111-250
TAD14741111-250
TE Connectivity / AMP Brand
M12D4-MS-MS-PVC TYPE B-25.0M
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
M12D4-MS-MS-PVC TYPE B-25.0M
Search Keywords: TAD14741111250
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / AMP Brand
Part No:TAD14741111-250
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544422000
COO:MX
Supplier Standard Pack:
1 -
M8/M12 Application Type:Industrial Ethernet
Industrial Protocols:PROFINET
Wire Size:22 AWG
Packaging Quantity:1
Conductor Material:Tinned Copper
Packaging Method:Bag
Number of Strands:7
Operating Voltage:250 VAC, 250 VDC
Cable Color:Green
Cable Assembly Length:25 m
Number of Positions:4
Housing Material:PA66+25GF
Wire Color (Base):Yellow-Orange-White-Blue
Connector Type (End A):M12 Plug
Outside Cable Diameter:6.5 mm
IP Rating:IP67
Connector Type (End B):M12 Plug
Connector Color (End A):Black
Contact Current Rating (Max):4 A